Frederique Constant Saat

Diğer markalara göre daha genç ve yeni bir saat markası olarak bilinmektedir. İsviçre saat markaları arasında oldukça rağbet gören Frederique Constant saat; çekici ve özel tasarımları ile saat kullanıcılarının gönlünü fethetmekte. Tasarım konusunda kendini sürekli yenilikler katan Frederique Constant saat; lüks saat modelleri konusu doğrultusunda da resmen bir uzman olarak saat camiasında kabul edildi. Peki bu marka neler yaptı? Saatleri kaliteli mi? Gelin beraber Frederique Constant saati daha dikkatli inceleyelim!

Frederique Constant Saatlerin Üretimi Nerede Yapılıyor?

Bu muhteşem saatlerin yapıldığı genel merkez toplamda 3.200 metre karelik bir alandan oluşuyor. Montajın, hareketlerin ve kalite kontrolün yapıldığı bu alan Plan-les-Quantes’de bulunuyor. Plan-les-Quantes’in yanı sıra şirketin kendine ait Cenevre’de de bir tesisi bulunuyor.

Frederique Constant Saatlerinin Tarihi

1998 yılında, Peter Constant Stats ve Aletta Francoise Frederique Stats tarafından kurulmuştur. Frederique Constant saat markasının bu şekilde isimlendirilmesinin asıl nedeni, kurucularının dedelerin adlarını ele alması ve birleştirilmesinden kaynaklanmaktadır. Şirketin tarihini ele aldığımızda Frederique Constant saat markasının, yüzyıllar öncesine dayanmadığını görebiliriz. Saat üretimi yapan ve yapmaya devam eden bir çok İsviçre markasının yanı sıra çok genç olarak nitelendirilebilir. Ancak şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki; Frederique Constant saat kurulmuş olduğu günden bugüne kadar saat yapımcılığı konusunda kendinin oldukça uzman olduğunu kanıtladı. Ele alınan raporlara göre bu markanın üretimi 2010’lu yılların başına kadar 120.000’e kadar ulaştı. 100’den fazla ülkeye satışını gerçekleştirilen Frederique Constant saat markası, saat severler tarafından oldukça ilgi görmekte.

Frederique Constant Kaliteli Mi?

Frederique Constant saat markasının saatleri kaliteli mi?” diye bir soru gelecek aklınıza. Bu sorunun cevabına gönül rahatlığı ile “evet” diyebiliriz. Kurulduğu ve saat üretimine başladığı günden itibaren saat severler ve uzmanlar tarafından oldukça takdir edilen saygın bir saat markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük bir marka araştırması yaptığınız zaman, kol saatlerinin kalitesine oldukça saygı duyan bir çok saat sever ve uzmanların olduğunu forumlarda görebileceksiniz. Frederique Constant saatlerine güvenerek; birbirinden güzel modelleri denemeniz size pişmanlık yaşatmayacak. 

Yorum yapın