Replika Dünyasında Audemars Piquet

Lüks saat alışverişi deyince akla ilk gelen markalardan Audemars Piquet diğer İsviçreli ünlü saat imalatçılarından, kadın müşterileri için ürettiği zarif modelleri ve geniş ürün yelpazesi ile ayrılıyor. Audemars Piquet saat replikaları ise yine bu alanda tercihini replikadan kullanan müşteriler için altın, beyaz altın ve gümüş modellerin bile her gelir grubundan insana ulaşmasını sağlıyor. Bu marka için ayrıca şöyle bir seçenekte mevcut; Bazı üreticilerin karakteristik imitasyon dediği malzemelerinin kalitesinin bile orijinalleriyle aynı ya da yakın olduğu, her türlü özelliği sağlayan replika üretimler.

Audemars Piquet Saat Fiyat

Bu replikalar, imitasyon piyasasında fiyatı orijinallerine en yakın sahte saatler olarak biliniyor. Bunun sebebi ise dünya çapında yaygınlaşmış, orijinallerine yakın ürünlerin üretilebiliyor olması. Mekanik aksamı -markadan kaynaklı- diğer replik ürünler gibi karmaşık değil dolayısıyla arka ekranda oynar, görünür dişlilere kadar pek çok görsel avantaja sahip. Saat söz konusu olduğunda da mekanizması taklit edilebildikten sonra geriye sadece değerli mücevherlerden yapılma kasası kalıyor. Dolayısıyla imitasyonun fiyatını, saatin kasasının orijinale yakın olma durumu belirliyor. Eğer “sadece replika olduğu farkedilmeyecek kadar iyi olsun, zamanı doğru göstersin yeter”  derseniz daha uygun ürünleri temin etmeniz mümkün. Bu ürünlerin fiyatları da 500TL ila 1500TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Audemars Piquet Royal Oak

Markayı telaffuz edince tartışmasız akla ilk gelen, neredeyse markanın kendisiyle bütünlemiş bir modeli mevcut. Her sezon yeni 3 tasarımı gelen bu modelde 10larca farklı renk ve malzeme seçeneği ile tercih yapmak gittikçe zorlaşıyor. Quartz, mermer, safir, altın, titanyum, seramik ve gümüş gibi aklınıza gelebilecek neredeyse her değerli taşın/madenin kullanıldığı bu modelin, replikaları da yine çeşitli işlemler sonrasında gerçeklerini aratmıyor. Özellikle Audemars Piquet Skeleton ve Audemars Piquet Automatic renk tercihli modeller kolunuza taktığınızda size kraliyet ailesindenmişsiniz hissini yaşatıyor. İmitasyon dünyası nereye doğru yol alıyor bilinmez ama orijinaline bu kadar yakın ürünlerin insanların hizmetine sunulması aynı zamanda biraz da korkutucu olmaya başlıyor. Sadelik ve şıklığa bir arada sahip olmak isteyen herkes bu markayı aklından geçirmelidir.

Yorum yapın