Replika Tasarımların Çaresizliği

Bir saat koleksiyoncusu için, gerçek bir lüks saat satın almanın verdiği heyecanla karşılaştırılabilecek çok az şey vardır. Pahalı bir saat hala birçok tüketici için sosyal statü ve zenginlik anlamına geliyor. Şimdi, her zaman istedikleri saatin aslında bir nakavt olduğunu öğrendiklerinde hayal kırıklığını hayal edin. Çok iyi bir replika. Bir uzman tarafından kontrol ettirilene kadar yanlış yazılmış logo yok, açıklayıcı işaret yok. Kalkınan bir saat koleksiyoncusunun Canal Street tipi çevrimiçi dolandırıcılar tarafından kandırılmanın yarattığı hayal kırıklığı unutulmaz. Genellikle başlangıçta seçilen saat markasına olan güvenin tamamen kaybolmasıyla sonuçlanır. Saatlerle ilgili çevrimiçi aramaların %15-30’u doğrudan replika saatleri aramaya yöneliktir. Tüketiciler yeni bir saat için internette gezinirken tarz arıyor.

Replika Tasarımcı Saatleri

Tüketicilere hemen hemen her şeyi çevrimiçi satın alma fırsatı verilir. Bir öğe için basit bir arama, çok sayıda seçenekle sonuçlanır. Sonuçlar, şüpheli olmayan alıcıları Replika satın almaya çeken Replika web siteleri ve pazarlardaki satıcıların yanı sıra orijinal ürünlerin bir karışımıdır.

Pek çok replika saat alıcısı kasıtlı olarak onları aradığı için, kalpazanlar için büyük bir pazar var. Bu doğrudan replika saat aramaya yönelik saatlerle ilgili aramaların %15-30’una tekabül ediyor.

Haute Horlogerie, her yıl yaklaşık 40 milyon Replika İsviçre saatinin satışa çıktığını tahmin ediyor. Gerçek İsviçre yapımı saatlerin üretildiğinden daha fazlası olduğunu fark ettiğinizde, saat ustaları için hazmedilmesi zor bir figür; Her yıl yalnızca 30 milyon orijinal oluşturuluyor.

Replika saatler nedeniyle kaybedilen satışlar açısından, bu rakamın orijinal üreticinin perakende satış fiyatının yaklaşık 618 milyon ABD Doları olduğu tahmin ediliyor ve bu da 2017 yılında Replika saatlere karşı kaybedilen toplam MRSP değerinin %44’ünü temsil ediyor. Markalar, potansiyel gelirlerinin büyük bir kısmını kaybediyor ve daha da önemlisi, tüketiciler şu anda karşı karşıya oldukları uzun vadeli en büyük sorun olan markalarına olan güvenlerini kaybediyor.

Replika Tasarımcı Saatini Görebiliyor Musunuz?

Replika saatlerin popülaritesinin sürekli artmasının ana nedeni, günümüzde bulunan Replika saatlerin kalitesidir. Aşağıda hem Replika hem de otantik saatlerin resimleri bulunmaktadır. Replika tasarımcı saatlerini görebiliyor musunuz?

Replika saatler yarışması; 2, 4 ve 5’i Replika olarak belirlediyseniz haklısınız. Ancak gördüğünüz gibi, farklılıklar minimumdur. Şimdi Superfakes ile uğraşıyoruz. Farklar, küçük ayrıntılarda ve son rötuşlardadır.  Replika satıcıların kullandığı resimler kendilerine ait olsa bile, orijinal saatleri arayan alıcıların bu süper Replikaları orijinal versiyonla karıştırmaları, ancak bir uzman tarafından kontrol edildiğinde bunun bir replika saat olduğunu anlamaları ihtimali hala yüksek. 3D baskı ile daha önce kopyalanması imkansız olan son rötuşlar artık kalpazanlar tarafından yapılıyor. Yeni üretim olanakları, otantik saat markaları için gerçek bir tehdit oluşturuyor.

Replika saat satıcılarının geliştirdiği bir diğer faktör de çevrimiçi olarak nasıl görüntülendikleridir. Replika saat satın alırken çevrimiçi ödeme yöntemleri ve doğrudan mesajlar artık yaygın. Belirli bir pazaryerindeki listeleme, markanın kendisininki kadar profesyonel görünecek şekilde oluşturulur. Blackhat SEO ayrıca, listelerinin yüksek bir arama konumunda tutulmasını sağlar, bu da tüketicilerin bir kopya saat satın almalarını çok kolay hale getirir.

Artık markaların kendi web sitelerini ve stilini taklit ederek alıcıları kendilerinin güvenilir ve güvenli bir platform olduklarını düşünmelerine neden oluyorlar. Genel bir kural olarak, kalpazanlar, markanın orijinal sayfasından çalınan görüntülerin aynısını kullanıyor. Ve ne yazık ki, ankete katılanların %43,5’i bir satıcının ürününün güvenilirliğini satıcının kullandığı fotoğrafların kalitesine göre değerlendirdiklerini söyledi.

Frankenwatch’ın  Yükselişi

Saat endüstrisi, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok Replika versiyona sahiptir. Frankenwatches aslında orijinal saat olarak satılan diğer saatlerin bileşenlerine sahip eski saatlerdir. Bir kez daha, orijinal vintage saatten daha ucuzdur ve aynı taktikler, vintage saat koleksiyoncularını onları seçmeleri için kandırmak için kullanılır.

Gri pazarda satılan saatler de var ki bu da markalar için büyük bir sorun teşkil ediyor çünkü Replika saatlerin aksine gri pazar saatleri yasal.

Tüketiciler yeni bir saat için internette gezinirken tarz arıyor.

Replika saatlerle ilgili en son pazar araştırması raporumuzda, çevrimiçi saat alışverişi yapanların en büyük önceliğinin % 22,2 ile tarz olduğu tespit edildi. Bu, birçok tüketicinin kasıtlı olarak Replika saatler satın almasının nedenini açıklayabilir. Görünüm, öncelikler açısından kalitenin önüne geçiyorsa, bu, kalpazanlar için kolay bir kazançtır. Uygun fiyat, saat alıcıları için üçüncü en büyük öncelikti, bu da Replika saatlerin otantik saatlere tercih edilmesinin bir başka güçlü nedeni. Fiyatları karşılaştıran tüketiciler, fotoğraflar markanın kendisinden alındığı için, ister markanın kendi web sayfasında isterse bir pazar yerindeki bir satıcıda olsun, aynı ürünü görürler.

Replika Saatler Pazar Araştırması

Günümüzde saat takıntısı büyük ölçüde stil ve boy ile bağlantılıdır. Zamanı söyleyen bu kadar çok cihazımız olmamıştı, onların zamanı söyleme kullanımlarının çoğu için öncelik olmadığı açık. Bu bir moda aksesuarıdır ve internette bütçenize ve seçiminizle neyi ifade etmek istediğinize bağlı olarak hangi saati seçeceğiniz konusunda ipuçları verecek birçok makale ve video bulunmaktadır. Bu, onu kalpazanlar için en iyi yarışmacı yapar.

Sosyal Medya: Tüketiciler İçin Aşırı Güvenilen Bir Satın Alma Kaynağı

Belki de pazar araştırmamızda bulunan en endişe verici rakam, tüketicilerin saat satın almak için sosyal medyaya ne kadar güvendiğiydi. Ankete katılanların % 73’ü bir sosyal medya gönderisi aracılığıyla bir saat satın alıyor. Gerçek şu ki, Replika saat satıcıları, müşteri tabanına kaynak sağlamak için sosyal medyanın hırslı kullanıcılarıdır. Gruplar ve profiller ile kalpazanlar, Replika saatlerini tanıtmak için markaların kendi içeriğini kullanarak profiller oluşturur. Kadar bizim katılanların% 30’u çevrimiçi bir saat aramak için sosyal medyayı kullanacağını belirtti. Doğrudan sosyal medya üzerinden satın alma veya sadece anlık mesajlaşma iletişim bilgilerini gönderme seçeneği ile işlemler hızlı bir şekilde yapılır ve kapılarına Replika bir saat teslim edilir. 

Replika Saatler İstatistiği

Sosyal medya, bu karanlık satıcıların daha erişilebilir görünmesini sağlıyor. Ayrıca müşterilerini sattıkları yeni ürünlerle güncelleyebilir, fiyatları güncelleyebilir ve sorularına doğrudan cevap verebilirler. 

Kullanıcı tarafından oluşturulan bir platform olan Reddit de Replika saatler döngüsünde. Subreddit / r / RepTime sahiptir bugüne kadar 70.4K üyelerini. En iyi 1’e 1 (mükemmel Replika) çevrimiçi olarak nereden satın alınabileceği, kullanıcıların Replika saat satın alımlarının “bilekleri” ve daha fazlasıyla ilgili ipuçlarıyla dolu. Bir Replika ürünlerin nasıl tespit edileceğine dair tüm ayrıntılar, bunlarla ilgili iyileştirmelerle birlikte düzenli olarak özetlenmektedir. Bu, bir saat markasının en kötü kâbusu, ancak aynı zamanda saatlerinin replika pazarındaki büyümesine karşı koymak için orada ne olduğuna dair net bir taslak elde etmeleri için harika bir yol. 

Çözüm

Belirleyici koltukta markalar var. Replika saatler orman yangınının yayılmasını kontrol altında tutmak zor gibi görünse de çözüm, teknoloji tabanlı bir strateji ile harekete geçmekte yatıyor. Ankete katılanların %42’si Replika ürünleri çevrimiçi platformlardan kaldırmanın markaların sorumluluğunda olduğunu düşünüyor ve bu da tüketicilerin kalpazanlara karşı önlem almayan

Yorum yapın